Правила поведінки учнів

Схвалено:  на  зборах  Ради закладу

протокол № 6 від 02.09.2020р.;

Схвалено: на засіданні

учнівського самоврядуванні

протокол № 1  від  02.09.2020р.

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

І. Загальні правила

1.1. Учні приходять у ліцей за 15 хвилин до початку занять за розкладом. Верхній одяг залишають у гардеробі, займають своє робоче місце.

1.2. Учні ліцею вітаються з  учителями та працівниками  навчального закладу.

1.3. Приходити до ліцею необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю, відповідному взутті, мати  охайну зачіску.

1.4. Черговий адміністратор у разі порушення вимог пропонує учневі привести себе до належного вигляду.

1.5. Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні, спортивних залів, актової зали ліцею у верхньому одязі не дозволяється.

1.6. Учням категорично заборонено приносити до ліцею речі, що не використовуються в освітньому  процесі.

1.7Користування мобільними телефонами під час проведення уроків суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або  на  беззвучному режимі.

1.8. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами (медична довідка, записка від батьків). Категорично заборонено без поважних причин  пропускати навчальні заняття.

1.9. Учням категорично заборонено без дозволу адміністрації (класного керівника) виходити за межі території ліцею під час освітнього процесу.

1.10. Усі учні зобов’язані берегти майно навчального закладу, зелені насадження на території, бережливо поводитися зі своїми речами та речами інших учасників освітнього процесу. У разі знаходження загублених речей, необхідно повідомити  адміністрацію або класного керівника.

1.11Учні зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу ліцею, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

1.12. Суворо забороняється тютюнопаління в ліцеї, на території, а також поза її межами під час освітнього процесу.

1.13. Неухильно дотримуватися норм техніки безпеки, толерантної та ненасильницької поведінки, спілкування та взаємодії на принципах взаємоповаги.

ІІ. Поведінка учнів на уроках

2.1. Перед дзвоником учень ліцею займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.

2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня.

 2.3За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Ліцеїст має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.

2.4Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, залишати своє робоче місце чистим.

2.5. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі, спортивному взутті відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягальні.

2.6Підручники учнів мають бути охайно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.7Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

2.8. У разі порушення дисципліни учнем  класний керівник інформує його батьків, за необхідності запрошує їх до навчального закладу.

2.9. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і у супроводі батьків залишає навчальний заклад.

2.10. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.

2.11. Після уроків учні у супроводі вчителя виходять спокійно, дотримуючись порядку та черги в гардеробі.

2.12. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні навчального закладу без нагляду педагогічних працівників.

ІІІ. Поведінка учнів під час перерв

3.1. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету до іншого спокійно, без метушні й галасу.

3.2. Особливо уважними потрібно бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку. Категорично забороняється при цьому нехтувати правилами техніки безпеки.

3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

 

ІV. Поведінка учнів поза ліцеєм

4.1. Учень ліцею зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях, побуті.

4.4. Дбайливо ставитися до природи, історичних пам’яток, власного здоров’я та здоров’я близьких.

4.6. Учень ліцею повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

 

VI. Прикінцеві положення

5. Дані Правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма учнями Ліцею №303 м. Києва.